Café Pavlač

Víta Nejedlého 23, Praha 3 - Žižkov

 
 

 Atmosferická rodinná kavárna podporující mladé vystavující umělce v galerii “ 32m2 ”.

Projekt kavárny vytvořilo studio An-architekt jmenovitě především Matěj Petránek, Jiří Soukup a Vitěslav Kořínek.

 Na jaře roku 2006 mi byla nabídnuta, možnost vytvoření realizačního projektu a samotnou realizaci barového pultu za použití betonu. 

Studium na Vysoké škole umělecko-průmyslové jsem končil prací zabývající se vývojem nové techniky integrace optických vláken do litého betonu v obrazových kompozicích.

 Tato technika byla v tomto případě rozvinuta do podoby průsvitné pohledové betonové skořepiny s integrovanou autorskou grafikou navazující přímo na výše zmíněnou diplomovou práci.

 Tématem samotné grafiky je “ Setkání “. Pojednává ve zkratce o setkání dvou principů nekonečna, dvou světů, životů,... a jejich spojení. Mechanika pohybů a pointilistická stylizace je nedílnou součástí tohoto příběhu, vede či inspiruje návštěvníky k zamyšlení nad mnohostí a jednotou. Nad tím, že jsme každý z nás jen bodem ve vesmíru i vesmírem samotným.

Světlo umocňuje možnost projekce a pozitivní ladění atmosféry kavárenského prostoru a proměňuje abstraktně vyprávěný příběh v dekor, který pro svou celistvost již není nutno interpretovat...


http://www.betontks.cz/casopis/2007-1/26.pdf

http://www.betontks.cz/casopis/2005-5/45.pdf

průsvitný beton

Realizace projektu s návrhem výtvarného a technického zpracování

(2006)